A zsidóság nagy része elfogadta Jézus Krisztust megváltójának és megkeresztelkedett. Ők fokozatosan beolvadtak más népekbe, nyelvi okok miatt elsősorban a szírekbe és a görögökbe. Ez az asszimilációs folyamat kb. a Kr. u. 4. századra fejeződött be. Az ókori zsidóság utódainak jelentős része ma szír és görög keresztény, közelebbről szír ortodox, görög ortodox, melkita görögkatolikus vagy maronita szír katolikus vallású. (Ezt genetikai vizsgálatok is igazolják.)
A zsidóság másik része (feltehetőleg a kisebb része) maradt meg zsidó vallásúnak. A zsidó vallás azonban nem egységes, számtalan irányzata van, így a Messiásról alkotott kép is elég sokféle.
Pont ezen a fórumon fejtette ki az egyik zsidó vallású válaszoló, hogy számára a Messiás nem is egy konkrét ember, hanem egy eszme - ez is egyike a sokféle megközelítésnek.
Léteznek azonban olyan zsidó közösségek is, melyek konkrétan Jézust fogadják el messiásuknak, őket nevezik "messianisztikus zsidónak". Ők egy érdekes átmenetet képeznek a zsidóság és a kereszténység között: a teológiájuk tulajdonképpen keresztény, viszont szervezetileg mégsem tagjai a Krisztus által alapított egyháznak.