A biztosíték leoldása semilyen kárt nem okoz... Amennyiben a biztosíték azért oldott le, mert túlfeszültség okozta az áramkorlát elérését, akkor együtt járhat az "ámítógép táp " és izzók kiégésével, amit nem a leoldás okoz, hanem maga a túlfeszültség.Ez ellen is lehet védekezni, különböző villámjárta környékekekn érdemes is. Kaphatók a kereskedelemben különböző túlfeszültség levezetővel ellátott elosztók...stb.Ezek árát össze kell vetni az kozható kár mértékével és dönteni, hogy melyik éri meg jobban.
Ha az "ámítógép" üzemeltetése nem indokolja a feltétlen folyamatos üzemet, a BIOS-ban be kell állítani, hogy a tápfeszültség elvesztése esetén csak a gazda kézmozdulatára induljon újra.(Lost power off). A kapcsolóüzemű tápegységet ugyanis az ÉDÁSZ autómatikus újraindítási kisérletei megviselhetik. Ha indokolt a folyamatos üzem, akkor mindenképpen javasolt a szünetmentes tápegység alkalmazása.
A villanyórát az újraindulás jobban megviseli, mint a leállás...:-)de ez sem lesz számottevő tétel a számládban.
Mekkora veszteség egy rövidzárlat a háztartásban? Mennyivel löki meg a villanyórát vagy milyen egyéb károkra lehet számítani egy biztosíték leverésénél?